V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

 1. Trwają rekolekcje parafialne. Zachęcamy do udziału. Dziś Gorzkie żale i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00. Jutro i we wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i 18.00.
 2. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.00, 17.15 i wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W piątek ks. proboszcz zachęca całą parafię do postu o chlebie i wodzie – jak ktoś może, albo w inny wybrany sposób; intencja – o wzrost pobożności w naszej parafii i nawrócenie zatwardziałych grzeszników.
 4. W piątek w Płowcach Msza św. o godz. 18.00, a po niej Droga krzyżowa z kościoła w Płowcach do Stróżów.
 5. W sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30; o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.; na sumie poświęcenie palm będzie na Placu św. Michała, skąd wyruszy procesja do kościoła. Po sumie w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II wyjdziemy przed jego pomnik, by pomodlić się za naszą Ojczyznę przez jego wstawiennictwo. Po modlitwie będzie można złożyć symboliczny kwiatek przed figurą.
 7. Za tydzień na Gorzkich żalach zmiana tajemnic róż różańcowych.
 8. Prosimy o zgłaszanie chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami wraz z chorymi odwiedzanymi w I soboty.
 9. Ze względu na spowiedzi kancelaria parafialna we środę i piątek będzie nieczynna.
 10. Na dzień dzisiejszy brakuje około 130 miejsc noclegowych dla młodzieży, która przyjedzie na Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Prosimy o zrozumienie i pomoc.
 11. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Różom: św. Cecylii, MB Częstochowskiej i bł. Bronisławy. Bóg zapłać!
 12. Spowiedź św. wielkopostna będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek.
26 marca 2023|