III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

  1. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie żale. Serdecznie zapraszamy.
  2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa.
  3. W czwartek odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. i adorację.
  4. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży i starszych).
  5. Drogich Młodych: studentów, uczących się w szkole średniej oraz siódmej i ósmej klasie szkoły podstawowej zachęcamy do zapisywania się na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku, które odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii i kancelarii oraz na stronie Archidiecezji: mlodziez.przemyska.pl. Czekamy również na zgłoszenia noclegów dla młodzieży, która do nas przyjedzie.
  6. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. w intencji Cechu Rzemiósł Różnych z okazji uroczystości św. Józefa; modlić się będziemy za rzemieślników z rejonu sanockiego i leskiego.
  7. Za tydzień zbiórka do puszek na fundację „Wzrastanie”; proszę o pomoc członków Akcji Katolickiej.
  8. Dziękuję za ofiarę na potrzeby kościoła Róży pw. bł. ks. Jana Balickiego. Bóg zapłać!
  9. Na ołtarzu mamy relikwie św. Jana Pawła II. Kto chciałby je ucałować, niech zostanie po Mszy św. Będzie to akt szacunku, przeproszenia i prośby o wstawiennictwo za naszą Ojczyznę w związku z atakiem na jego osobę. „SB próbowała zniszczyć Karola Wojtyłę. KGB próbowała go zabić. Nie udało się wtedy i nie uda się dziś” – powiedziała w orędziu marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Atak na św. Jana Pawła II to jest atak na polskość”; atak tych sił i ludzi, którzy Polski i Kościoła katolickiego nienawidzą. To należy odebrać jako sygnał do obrony naszych wartości. Jeśli się chce kogoś zniszczyć, zabić, wpierw się go pozbawia godności, szacunku i dobrego imienia.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierę Klojzy. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
13 marca 2023|