II Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023 r.

  1. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny „Ad gentes”. Dziękuję członkom Akcji Katolickiej. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
  2. W środę Dzień Kobiet – modlimy się w ich intencji.
  3. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży i starszych).
  4. W piątek początek nowenny przed uroczystością św. Józefa.
  5. Drogich Młodych: studentów, uczących się w szkole średniej oraz siódmej i ósmej klasie szkoły podstawowej zachęcamy do zapisywania się na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku, które odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii i kancelarii oraz na stronie Archidiecezji: mlodziez.przemyska.pl. Czekamy również na zgłoszenia noclegów dla młodzieży, która do nas przyjedzie.
  6. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 24 – 28 marca. Proszę o modlitwę w intencji owoców rekolekcji, za kandydatów do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii św., która zaplanowana jest na 14 maja; bierzmowanie będzie 18 czerwca.
  7. Caritas przygotowała również w tym roku paschaliki i słoiczki miodu. Minimalna ofiara za paschalik 10 zł; taka sama za miód.
  8. Zachęcamy do wybrania się na film pt. „Opiekun”. Oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Film będzie grany w SDK-u: jutro (godz. 20.00), wtorek (godz. 18.00), środa (godz. 17.00), czwartek (godz. 16.30). Za powiada się interesująco.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Halinę Pietrzak. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
4 marca 2023|