Zaproszenie na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku

W dniach od 14 do 16 kwietnia (od piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego) w naszym mieście odbędzie się 30. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Serdecznie prosimy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału naszą młodzież.

Prosimy, by młodzi zapisali u swoich katechetów lub w parafii. Będą to piękne dni wspólnej modlitwy, przeżywania swej wiary, spotkań z kolegami i koleżankami, koncertów i wspólnej radości z tego, że tworzymy Kościół Chrystusowy.

Mamy prośbę do Was, parafian. Chodzi o przyjęcie na nocleg w Waszych domach młodych, którzy do nas przyjadą na to spotkanie z całej archidiecezji. Prosimy taką chęć zgłosić w zakrystii, w kancelarii parafialnej czy przez maila – podając adres, telefon i liczbę osób młodych (dziewcząt czy chłopców), których możecie przyjąć. Dziękujemy z góry za zrozumienie i prosimy, by te deklaracje złożyć do następnej niedzieli.


Zaproszenie

Drodzy Młodzi Archidiecezji Przemyskiej i nie tylko…!

Po trudnym okresie pandemicznych ograniczeń w minionych dwóch latach, nadchodzi długo wyczekiwany czas trzydniowego SMAP z noclegami (Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej)! Będzie to wydarzenie niezwykłe tym bardziej, że zbliżający się SMAP w Sanoku w dniach 14-16 kwietnia 2023 (od piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego) będzie jubileuszowym trzydziestym spotkaniem młodych naszej archidiecezji. Z tej okazji zaprosiliśmy do sobotniej oprawy spotkań z cyklu Dumni z Ewangelii znamienitych gości: Zespół NieMaGoTuks. Jakuba Bartczaka i ks. Macieja MarszałkaZespół SNE Bankruciklerycki zespół SPES, a także Diakonię Muzyczną Archidiecezji Przemyskiej, która dokonuje ostatnich szlifów w pracy nad wydaniem jubileuszowej płyty Diakonii  z wszystkimi hymnami SMAP z dotychczasowych trzydziestu lat (1994-2023). Na płycie znajdzie się także najnowszy 30. hymn SMAP 2023 w Sanoku: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Płyta będzie dostępna do zdobycia podczas SMAP w Sanoku.

Trzydniowy program spotkania będzie swoistym powrotem do tradycyjnej formy SMAP sprzed epidemii z dodatkowymi nowymi elementami w ramach pierwszego etapu SMAP (na wiosnę) przed drugim jego etapem w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla w parafiach i dekanatach (w listopadzie).

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie każdego i każdą z Was na to szczególne spotkanie wiary. Rozmawiajcie ze sobą wśród znajomych i namawiajcie innych, zbierajcie grupę i przyjedźcie na SMAP wraz ze swoimi duszpasterzami i katechetami ze szkoły – już teraz twórzcie i nakręcajcie atmosferę planowanego wyjazdu! Ponadto, szeroko udostępniajcie innym te informacje.

Zapisy  na SMAP rozpoczynamy 7 stycznia 2023 i zakończymy 20 marca 2023. Bardzo prosimy przestrzegać żelaznych terminów (po 20 marca, a przed rozpoczęciem czasu spowiedzi Wielkiego Tygodnia, kapłani organizatorzy z kościołów stacyjnych muszą dopełnić wszelkich ostatecznych przygotowań SMAP, jak m.in. wypisanie identyfikatorów, podział uczestników na grupy dzielenia, przygotowanie sal i miejsc spotkań, miejsc noclegowych, by w spokoju przeżyć i sakramentem pokuty posługiwać ludziom w parafiach w najważniejszym czasie roku liturgicznego, dlatego bardzo prosimy o zrozumienie tej sytuacji – dotrzymanie terminu zapisu jest koniecznością!). Koszt udziału na pokrycie organizacji wydarzenia wiary w Sanoku wynosi 50,-zł od uczestnika, który przekazujemy w momencie zapisu na listę uczestników. Koszty te nie obejmują transportu w obydwie strony, które dodatkowo wyceni i pobierze jego organizator (Dekanalny Duszpasterz Młodzieży, duszpasterz w parafii lub katecheta w szkole).

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich animatorów ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych do pełnienia podczas SMAP posługi animatora – animatorzy zapisują się na SMAP nie w parafii ani na katechezie, ale na osobnym spotkaniu szkoleniowym dla animatorów na SMAP, które odbędzie się w Krośnie i Przemyślu w sobotę 25 marca (obecność obowiązkowa). Na spotkaniu animatorzy zgłoszeni do posługi wpłacają kwotę za udział animatora: 10,- zł.

Zapraszamy też młodych kochających muzykę i śpiew do radosnej posługi głosem w Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej – jej członkowie obecni na obydwu poprzedzających SMAP warsztatach, przygotowujących repertuar hymnów, są zwolnieni z opłaty za udział w SMAP (z uwagi na koszty, które ponoszą za organizację warsztatów przygotowujących do SMAP). Zapisy na warsztaty Diakonii Muzycznej (które odbywają się w Przemyślu w Bursie Szkolnej, ul. Chopina 1 od godz. 16.00 w dniu rozpoczęcia do godziny 13.00 w dniu zakończenia) poprzez dwa odrębne formularze online:
1. Warsztaty Diakonii 17-19.01.2023
2. Warsztaty Diakonii 31.03.-01.04.2023 zapisy klikając tu:
ZAPISY NA MARCOWE WARSZTATY PRZED SMAP cz.II

ZAPISY NA SMAP 2023:

Młodzi z diecezji przemyskiej zapisu na SMAP dokonują u swojego duszpasterza w parafii lub u katechety z szkole na gotowym formularzu na kartce. W razie trudności w zapisie (np. nikt nie organizuje w mojej parafii ani na katechezie) prosimy o zgłoszenie się indywidualne poprzez wypełnienie formularza online: (do którego link pojawi się w tym miejscu 10 marca).

Młodzi z poza diecezji przemyskiej zapisują się poprzez odrębny formularz online klikając w link: (pojawi się tutaj 10 marca).

Niezwłocznie po dokonaniu zgłoszenia przez formularz online, zarówno młodzi z diecezji przemyskiej jak i z poza niej, na podane tam konto dokonują wpłaty kwoty za udział w SMAP.

Następnie pobierają ze strony druk NULLA OSTA (link do dokumentu pojawi się tutaj 10 marca) do wypełnienia i podpisania z pieczątkami przez swojego księdza proboszcza w parafii zamieszkania lub katechetę, potwierdzającego, że zachowanie i kultura osobista petenta dopuszczają go do udziału w SMAP 2023 w Sanoku. Skan podpisanego dokumentu z pieczątką okrągłą i podłużną parafii zamieszkania przesyłamy najpóźniej do 20 marca do godz. 15.00 na adres: xmwdmap@gmail.com a oryginał przywozimy i składamy na recepcji przydzielonego kościoła stacyjnego. Brak przesłania skanu dokumentu z pieczątkami i podpisami w terminie oraz brak terminowej wpłaty za udział powoduje nie przyjęcie na SMAP i wykreślenie z listy uczestników. Oczekujemy miłego spotkania!

ks. Marcin Wilk
Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej


We wtorek, 14 lutego 2023 r., na antenie Radia FARA w „Rozmowie dnia” była okazja, by powiedzieć o trwających przygotowaniach i zapisach na SMAP w Sanoku. Gościem programu był ks. Marcin Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

 

15 lutego 2023|