Świadectwo wiary. Ponad 200 mężczyzn modliło się na ulicach miasta

Po raz kolejny w Sanoku odbył się „męski różaniec”. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, mężczyźni gromadzą się w sanockiej farze, aby jak mówią – wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Nie inaczej było dzisiaj (4 lutego 2023 r.) Nabożeństwo tradycyjnie rozpoczęło się od Mszy świętej o godzinie 7.30. Przewodniczył jej ks. Bartosz Rakoczy z parafii pw. NSPJ w Sanoku w koncelebrze z ks. dziekanem Romanem Froniem oraz ks. Piotrem Bukiem, który wygłosił kolejną katechezę na temat dekalogu.

Następnie odbyło się 15-minutowe rozważanie, po którym wyruszyła procesja różańcowa. Ponad dwustu mężczyzn modliło się, publicznie dając świadectwo swojej wiary na ulicach miasta. Kolejne nabożeństwo już za miesiąc – 4 marca.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Jarosławiu. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku.

źródło: esanok.pl
foto: Jakub Radożycki


Galeria zdjęć

„Męski różaniec”, 04.02.2023 r.


Wideo

4 lutego 2023|