Pierwszy w tym roku „męski różaniec”

Cyklicznym wydarzeniem stał się w Sanoku „męski różaniec”. Po raz kolejny, w pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia 2023 r.) blisko 200 mężczyzn spotkało się w sanockiej farze aby uczestniczyć w nabożeństwie ku czci NMP. – Pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa tych, którzy starają się publicznie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki – podkreślają organizatorzy.

O godz. 07.30 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył ks. dziekan dr Roman Froń. Kazanie na temat drugiego przykazania wygłosił ks. Piotr Buk, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku. Po mszy świętej odbyło się rozważaniem przed Najświętszym Sakramentem, po którym wyruszyła procesja różańcowa.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Jarosławiu. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku.

źródło: esanok.pl


Galeria zdjęć

„Męski różaniec”, 07.01.2023 r.
7 stycznia 2023|