Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2023 r.

 1. Dziś dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Imienia Jezus, modlitwa o pokój. Wystawienie trwać będzie do godz. 16.00. Dziś brat paulista rozprowadza publikacje, m.in. „Ewangelia na każdy dzień”.
 2. W liturgii: poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W I czwartek nie będzie spowiedzi św. na dojazdach.
 3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Msze św. jak w każdą niedzielę), błogosławieństwo kredy i kadzidła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu wypada I piątek; okazja do spowiedzi św. przed i w czasie każdej Mszy św. Zapraszamy do systematycznej spowiedzi nie odkładając walki z grzechem i ludzkimi słabościami na święta wielkanocne.
 4. W Uroczystość Trzech Króli ministranci będą rozprowadzać kredę i kadzidło.
 5. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego po dwóch latach przerwy odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli, który łączy rodziny w duchu wyznawanych chrześcijańskich wartości. Uczestnicy otrzymają koronę i chorągiewkę (prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce zbiórki). W programie Orszaku zaplanowano wspólne kolędowanie, scenki biblijne przygotowane przez sanockie parafie, konkurs na najlepsze przebranie oraz ciepły posiłek. Orszaki połączą się na sanockim Rynku, a zakończenie będzie miało miejsce na Placu Harcerskim. Nasz Orszak wyruszy o godz. 13.30 spod kaplicy św. Maksymiliana. Kolorem wiodącym będą barwy niebieskie, dlatego prosimy o taki ubiór uczestników. Nie zapomnijmy w tym dniu o Mszy św.
 6. W sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30; nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 7. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego; o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych.
 8. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska – tzw. kolęda; rozpoczynamy od godz. 16.00. Kancelaria w dniach kolędy będzie otwarta tylko w godzinach dopołudniowych. W nagłych przypadkach o posługę można prosić kapłana po każdej Mszy św. Wizyta duszpasterska w nadchodzącym tygodniu przedstawiać się będzie następująco:

– poniedziałek – ul. Dąbrowiecka, Zapolskiej, Baczyńskiego, Fredry, Pigonia, Miłosza, Żeromskiego, Kolberga, Głogowa, Leszczynowa, Kaczkowskiego;

– wtorek – ul. Jarzębinowa, Tysiąclecia;

– środa – ul. Konopnickiej, Szczudliki;

– czwartek – ul. Rymanowska (numery nieparzyste), Stara.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do godnego wystroju kościoła i całej liturgii adwentowej i bożonarodzeniowej. Dziękuję księżom za głoszenie kazań adwentowych. Dziękujemy p. Józefowi Pęcakowi, p. Edwardowi, p. Zbigniewowi i p. Tadeuszowi za przygotowanie szopki, s. Ewie za dekoracje kościoła, panom kościelnym, organistom, służbie liturgicznej, grupom parafialnym, zespołowi Soul, chórowi Sonores, paniom sprzątającym kościół, paniom pracującym w kuchni i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!
 2. Młodzież  II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd 7 stycznia (sobota) po mszy św wieczornej. Zebrane ofiary będą przekazane uczennicy II LO, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej.
 3. Młodzież sanockich szkół średnich wraz z ks. Michałem Kozakiem zaprasza na spektakl sceniczny pt. „Puchar sumienia” 8 stycznia (niedziela), który odbędzie się w Auli Państwowej Uczelni im. Jana Grodka w Sanoku o godz. 15.00 i 17.00. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 4. W Nowym Roku życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, szczęścia, zdrowia, spełnienia zamierzeń i pokoju w sercu. Szczęść Boże!
 5. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Macko. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
31 grudnia 2022|