Uroczystość Bożego Narodzenia AD 2022

  1. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; wtorek – św. Jana, apostoła i ewangelisty (na Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00 błogosławieństwo wina), środa – święto św. Młodzianków, piątek – święto Świętej Rodziny.
  2. 27 grudnia (wtorek) na Mszy św. o godz. 18.00 jubileusz 25-lecia działalności będzie obchodził nasz zespół „Soul”. Po Mszy św. będzie miał miejsce koncert zespołu.
  3. Od środy (28 grudnia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Chcemy z każdą rodziną wspólnie się pomodlić i udzielić kolędowego błogosławieństwa. Rozpoczynać od godz. 16.00, i tak:

środa – odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach: Norwida, Zamenhofa, Brzechwy, Leśmiana, Brzozowej, Wiktora, Wyki, Broniewskiego,

czwartek – ul. Okołowiczówka, Nałkowskiej, Dąbrowskiej, Krakowska, Asnyka, Wańkowicza, Kasprowicza,

piątek – ul. Iwaszkiewicza, Struga, Krucza, Żurawia, Śląska, Kalinowa, Pomorska nr 7, Gołębia.

Prosimy, by przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świece, wodę święconą. Niech wszyscy domownicy zbiorą się na wspólną modlitwę i spotkanie duszpasterskie.

  1. W sobotę zakończenie R.P. 2022 – Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za nasze słabości i grzechy. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Za tydzień w Nowy Rok suma w intencji jubilatów, którzy w tym roku obchodzą jubileusze lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Imienia Jezus, modlitwa o pokój. Wystawienie trwać będzie do godz. 16.00.
  4. W Nowy Rok przyjedzie do nas brat paulista ze znaną publikacją „Ewangelia na każdy dzień”.
  5. W tak radosną uroczystość duszpasterze sanockiej fary składają parafianom i gościom serdeczne życzenia. Niech Jezus Zbawiciel, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, będzie Waszym najdroższym Skarbem, źródłem nadziei i ogniem wzajemnej miłości. Życzymy duchowej radości i pokoju, dobrego zdrowia i szczęścia, ludzkiej przyjaźni i ufności, że z Jezusem nigdy nie jesteśmy sami. Świątecznej radości podczas wspólnych rodzinnych spotkań. Szczęść Boże!
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Helenę Krystynę Przystasz i Daniela Strigla. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
25 grudnia 2022|