Orszak Trzech Króli w Sanoku

Po dwóch latach przerwy do Sanoka powraca Orszak Trzech Króli. Barwne korowody znów przejdą ulicami miasta. Będą to niepowtarzalne, uliczne, rodzinne jasełka. Wydarzenie zaplanowano  na dzień 6 stycznia 2023 r. (piątek) w Uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy całe rodziny: dorosłych, dzieci i młodzież. Nikogo nie może tam zabraknąć!

Trzej królowie wędrują ze swymi orszakami: europejskim, afrykańskim i azjatyckim do szopki na Rynku. Uczestnicy otrzymają specjalną koronę i chorągiewkę. W ten sposób każdy będzie mógł przyłączyć się do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale również aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Zachęcamy do przywdziania ciekawych strojów. Za najciekawszą kreację będzie można otrzymać nagrodę!

Ulicami Sanoka przejdą trzy barwne korowody, które wyruszą odpowiednio:

  • Orszak europejski o godzinie 13.15 spod kościoła pw. Chrystusa Króla. Do udziału w tym orszaku zapraszamy mieszkańców dzielnicy Wójtostwo i Dąbrówki z prośbą o przywdzianie czerwonych barw. Uczestnicy przejdą ulicami: Jana Pawła II, Dmowskiego, Staszica, Traugutta, Żwirki i Wigury, Mickiewicza, Zamkowa.
  • Orszak azjatycki o godzinie 13.30 spod kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestników będzie wyróżniał kolor zielony. Trasa orszaku wiedzie ulicami: Lipińskiego, Jagiellońska, 3 Maja i została zaplanowana dla mieszkańców dzielnicy Posada i Olchowce.
  • NASZA PARAFIA – Orszak afrykański o godzinie 13.35 spod kaplicy św. Maksymiliana Kolbe (ul. Zagrody, obok I Liceum Ogólnokształcącego). Kolorem wiodącym będą barwy niebieskie. Zapraszamy w to miejsce szczególnie mieszkańców dzielnic: Śródmieście, Błonie i Zatorze. Uczestnicy udadzą się ulicami: Zagrody, Cicha, Konarskiego, 800-lecia, Głowackiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Grzegorza, Plac św. Michała, Grodka.

Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy również mieszkańców okolicznych miejscowości oraz gości odwiedzających w tym czasie Sanok poprzez dołączenie do dogodnej dla siebie trasy orszaku.

Uczestnicy otrzymają koronę i chorągiewkę (prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce zbiórki). W programie orszaku zaplanowano wspólne kolędowanie, scenki biblijne przygotowane przez sanockie parafie, konkurs na najlepsze przebranie oraz ciepły posiłek. Orszaki połączą się na sanockim Rynku, a zakończenie będzie miało miejsce na Placu Harcerskim.

Trzej królowie stojący na czele korowodów połączą prowadzone grupy na sanockim Rynku. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 14.00. Wtedy również będziemy świadkami scenki biblijnej, którą przygotuje parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Franciszkanie). Parafia pw. Przemienienia Pańskiego zaprosi na „Dwór Heroda” – inscenizację, która będzie miała miejsce na Placu św. Michała. Finał kolejnej edycji sanockiego Orszaku Trzech Króli nastąpi ok. godz. 15.00 na Placu Harcerskim. Tam obejrzymy kolejną scenkę biblijną przygotowaną przez parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym miejscu zaplanowano również wspólne kolędowanie z zespołem „Soul”. Całość zakończy się złożeniem darów przez trzech króli.

Uczestnicy nie muszą obawiać się niskich temperatur. Oprócz gorącej atmosfery jaka z pewnością będzie towarzyszyć podczas wspólnego orszakowego kolędowania, zadbano także o ciepły posiłek i napoje, które serwowane będą w oranżerii Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu sanockiego oraz gości odwiedzających Sanok do uczestnictwa w Orszaku. Prosimy o odpowiednio wczesne przybycie na miejsce zbiórki, gdzie będą rozdawane korony i chorągiewki.

materiały organizatora

28 grudnia 2022|