III Niedziela Adwentu – 11.12.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest zwana Niedzielą Gaudete; Pan jest blisko. Rano o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy roraty. Może byłoby warto – mimo braku czasu – zmobilizować się do uczestnictwa?… Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafialne.
 2. W liturgii: wtorek – św. Łucji – w tym dniu wieczorem Msza św. z racji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w intencji zamordowanych przez komunistów i za Ojczyznę; środa – św. Jana od Krzyża.
 3. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony.
 4. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 5. Jutro (12 grudnia) spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z kl. VII; rozpoczynamy od udziału we Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczynamy Mszą św. o godz. 12.30.
 7. Zachęcamy do zapisywania chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej z podaniem dokładnego adresu i numeru kontaktowego.
 8. Tradycją naszej parafii jest Eucharystia w intencji Jubilatów sakramentu małżeństwa. Będzie wyjątkowo sprawowana w Nowy Rok o godz. 11.00. Zachęcamy, by małżeństwa, które przeżywały w obecnym roku swój Jubileusz, zgłosiły to w zakrystii. Razem będziemy prosić dla Was o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski.
 9. W tym tygodniu rozpoczynamy spowiedź przedświąteczną w naszym dekanacie. W naszej parafii i u oo. Franciszkanów spowiedź adwentowa spowiedź odbędzie się w środę (21 grudnia) od godz. 14.00 do 18.00 i czwartek (22 grudnia) w godz. 9.00 – 12.00 i 14.00 – 18.00 z półgodzinnymi przerwami o 10.00 i 16.00.
 10. Dziękuję Róży Matki Bożej Fatimskiej za ofiarę na potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
 11. Dziś przy naszym kościele  kwestuje młodzież wyjeżdżająca do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.
 12. Na pasterce o godz. 10.00 w Stróżach Małych będziemy świętować 20-tą rocznicę poświęcenia kaplicy.
 13. Nasi panowie kościelni zakończyli roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wyrażają serdeczną wdzięczność za otwarte domy, mieszkania i za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać! Jeśli zostało opuszczone mieszkanie lub dom, przepraszamy za niedopatrzenie, a wszystkich, którzy potrzebują opłatków, zapraszamy do zakrystii.
 14. Starosta Sanocki i Dyrektorzy Sanockich Muzeów zapraszają dnia 18 grudnia w godz. 11.00 – 14.30 na Rynek Galicyjski w Skansenie na XI JARMARK BOŻONARODZENIOWY. Główną atrakcją będzie żywa szopka zainscenizowana przez uczniów I i II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku otoczona przez zwierzęta domowe i egzotyczne. Kolędować będą grupy z całego powiatu sanockiego. Nie zabraknie potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz na pozostałych stoiskach ozdób choinkowych i wyrobów wędliniarskich oraz serów domowej produkcji. Około 14.00 odwiedzi Jarmark św. Mikołaj. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach.
10 grudnia 2022|