II Niedziela Adwentu – 4.12.2022 r.

  1. Dziś Dzień Modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie. Taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych.
  2. W środę wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne Sióstr Służebniczek NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o Godzinie Łaski (12.00 – 13.00); będziemy ją przeżywać w farze przed Najświętszym Sakramentem (możemy również modlić się w domu). Maryja powiedziała pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.
  3. W piątek spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ich rodziców.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci z kl. III z SP 2 i SP 8; zapraszamy całe rodziny.
  5. Dalszy plan roznoszenia opłatków (wisi w gablocie):

– poniedziałek – ul. Wesoła, Jagiellońska, Konarskiego, Sikorskiego, Słowackiego, Kościuszki, Stara, Krzywa, Szkolna, Polna, Południowa;
– wtorek – ul. Szczudliki, Konopnickiej, Tysiąclecia, Krucza, Żurawia, Gołębia, Jastrzębia, Krakowska.

  1. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 10 zł za małą świecę i 25 zł za dużą.
  2. 9 grudnia (piątek) o godz. 16.00 w auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbędzie się konferencja poświęcona druhowi bł. Wincentemu Frelichowskiemu – patronowi harcerstwa polskiego. Wstęp wolny.
  3. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy Koncert „Soli Deo Gloria”. Wykonawcami koncertu będą uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I st. w Rymanowie oraz uczniowie szkół muzycznych w Krośnie i Sanoku oraz zaproszeni goście z czołowych polskich zespołów. W przedsięwzięciu weźmie udział ok. 140 wykonawców. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale organizatorzy będą zbierać dowolne datki na rzecz Milenki Zimy – podopiecznej Fundacji Słoneczko. Zapraszają: Stowarzyszenie PRO ARTIS i Szkoła Muzyczna I st. Rymanowie
  4. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, przy naszym kościele będzie kwestować młodzież wyjeżdżająca do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Młodzi przygotowali pierniki, ozdoby świąteczne wszelkiego rodzaju, śpiewniki okolicznościowe, stroiki na stół wigilijny. Zachęcamy do skorzystania.
  5. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefę Sobolak. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
5 grudnia 2022|