Patriotyzm dziewczyn z „Soulu” podbija internet. Wywiad z p. dr Moniką Brewczak

„Patriotyzm dziewczyn z Podkarpacia podbija sieć! Soul Sanok ma miliony odsłon” – głosi Telewizja Republika. W ostatnim czasie gościem Piotra Lisiewicza, dziennikarza takich redakcji jak: Gazeta Polska, TV Republika i Radio Poznań była dr Monika Brewczak, prowadząca Zespół Wokalny „Soul”.

„Soul” to dobrze nam znany zespół działający przy naszej parafii. Zespół został założony przez dr Monikę Brewczak w 1997 roku. Zespół poza animacją wielu nabożeństw w naszym i innych kościołach, występach na koncertach patriotycznych i okolicznościowych jest znany szerszej publiczności.  Zespół wyjeżdża na liczne koncerty i konkursy w kraju i za granicą, zdobywając wiele prestiżowych nagród. Wydana w 2017 roku płyta „Uwierz Polsko” zyskała ogromny wydźwięk w kraju. Tytułowy utwór na platformie youtube ma ponad 1,5 mln wyświetleń.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu w którym poruszanych jest wiele ciekawych kwestii m. in.  idei patriotyzmu jaka przyświeca zespołowi, wątku miasta Sanoka i postaci ks. prałata Adama Sudoła, budowaniu poprzez muzykę właściwej postawy wobec ojczyzny wśród dzieci i młodzieży.

7 listopada 2022|