Niedziela Chrystusa Króla – 20.11.2022 r.

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego
  i patronalne święto Akcji Katolickiej oraz KSM-u. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną (-ły) poświęcone opłatki na stół wigilijny, które od poniedziałku 21 listopada będą roznoszone przez naszych panów kościelnych od godz. 16.00. Drodzy Parafianie, przyjmijcie ich otwartym sercem, gdyż służą w kościele nam przez cały rok. Przynosząc opłatki na stół wigilijny niech będą zwiastunami zbliżających się radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Orientacyjny plan roznoszenia opłatków:

– poniedziałek – ul. Heweliusza, Kopernika 10, 8 i 6;

– wtorek – ul. Kopernika 4, II Pułku Strzelców Podhalańskich, Zacisze, Tchórznickiego, Dmowskiego, Matejki, Wiejska, Rymanowska (numery parzyste),

– środa – ul. Szopena, Parkowa, Mickiewicza, Sokoła, Lenartowicza, Sobieskiego,

– czwartek – ul. Sobieskiego, Zamkowa, Joselewicza, Cerkiewna,

– piątek – ul. Kościuszki, Piłsudskiego, Kazimierza Wielkiego, 3 Maja, Grodka,

– sobota – tzw. Okołowiczówka od godz. 9.30.

 1. Dziś o godz. 12.30 Msza św., a po niej comiesięczne nabożeństwo związane ze św. Ritą, patronką spraw po ludzku trudnych i beznadziejnych. Prosimy o wypisywanie intencji, z którymi przyjdziemy na to nabożeństwo.
 2. W liturgii: poniedziałek – wsp. Ofiarowania NMP, wtorek – św. Cecylii, czwartek – św. męczenników wietnamskich.
 3. W piątek o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji patronki górników, św. Barbary. Zapraszamy wszystkich górników, ich rodziny, jak i tych, którzy są związani z górnictwem.
  1. Młodzież i dorośli zapraszają na adorację uwielbienia w ostatni piątek miesiąca (25 listopada) na godz. 20.00; adorację będziemy przeżywać wraz ze św. Michałem archaniołem.
 4. Dziękuję Róży nr 22 za ofiarę na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 5. Stowarzyszenie PRO ARTIS serdecznie zaprasza na Koncert Organowy w wykonaniu Kamila Frąsia – toruńskiego organisty. Wstęp bezpłatny. Koncert odbędzie się dzisiaj (20 listopada) o godz. 19.00 w sanockiej Farze.
 6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Barbarę Wołoszczak, Stanisława Lisowskiego, Zofię Bogucką-Dziurawiec i Stanisława Sajdaka. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
20 listopada 2022|