I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

  1. Dziś początek Adwentu i nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, o godz. 6.00 i 18.00 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcamy do licznego udziału. Postanówmy sobie uczestnictwo w tych nabożeństwach; to naprawdę piękna polska tradycja.

Tegoroczne roraty dla dzieci będziemy przeżywać ze św. Joachimem i misiem Teodorem. Prosimy, by na każde roraty dzieci przygotowywały kartkę pocztową z pozdrowieniami dla Jezusa i dobrymi uczynkami. Kartkę należy podpisać i wrzucić do skrzynki pocztowej, która stoi przy dekoracji. Dzieci będą otrzymywać naklejki i nie tylko. Zapowiada się interesująco i pobożnie. Oczywiście, przynosimy lampiony.

  1. W tym tygodniu w liturgii: środa – św. Andrzeja, apostoła, sobota – św. Franciszka Ksawerego.
  2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.30, w piątek od godz. 16.00. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach w czwartek od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00, a rano o godz. 7.30 nabożeństwo Męskiego Różańca. Kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych od godz. 9.00.
  3. Za tydzień taca na WSD w Przemyślu.
  4. Dalszy plan roznoszenia opłatków (wisi w gablocie):

poniedziałek – ul. Wesoła, Jagiellońska, Konarskiego, Jordana,

wtorek – ul. Zigmunda, Jezierskiego, Darwina, Zagrody, Cicha, Ciepła, Niedzielskiego, Pogodna,

środa – ul. Stawiska, Warzywna, Osiedle, Środkowa, Górna, Pszenna, Kenara, Malinowa, Jagodowa, Poziomkowa,

czwartek – ul. Płowiecka, Za Potokiem, Jasna (za torami), Sielska, Śniegowa, Polna,

piątek – ul. Grunwaldzka, Gieli, Daszyńskiego, Wąska,

sobota (od 9.30) – ul. Głowackiego, Niecała, Sienkiewicza.

  1. Wczoraj nasi ministranci wygrali turniej w piłce nożnej na szczeblu dekanatu. Gratulujemy!
  2. W dniu 25 listopada na ul. 3 Maja znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Do odebrania w Urzędzie Miasta Sanoka nr pokoju 22.
  3. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierę Bemben i Mariana Walczaka. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
28 listopada 2022|