XXXI Niedziela zwykła – 30.10.2022 r.

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Jutro zakończymy tegoroczne nabożeństwa różańcowe.
 2. Jutro spowiadamy od godz. 17.00; zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św., aby móc ofiarować zmarłym przyjęte Komunie św. i zyskane odpusty.
 3. Odpusty za zmarłych:

– W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który ofiarują za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

– W każdym dniu listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy choćby tylko w myśli pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca św. Pozostałe warunki takie jak podano wyżej. Do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni – cząstkowy.

 1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu centralnym, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. W Stróżach i Płowcach Msze św. jak w niedzielę; po nich bezpośrednio odbędą się procesje na miejscowe cmentarze. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu południowym.
 2. 2 listopada (środa) – Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Porządek Mszy św. jak w każdy powszedni dzień; po wieczornej Mszy św. odprawimy w naszym kościele procesję za zmarłych.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca; w czwartek spowiedź św. w Płowcach i Stróżach od godz. 16.30, w parafii od godz. 17.30, a w piątek od godz. 16.00.
 4. W sobotę nabożeństwo Męskiego Różańca o godz. 7.30. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00. O godz. 9.00 Msza św. w intencji diabetyków; o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 5. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Rozpoczniemy od czwartku.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych na sanockich cmentarzach będą kwestować nasze organizacje charytatywne: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego oraz Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku. Dochód z kwesty będzie przeznaczony na ich działalność statutową.
 7. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji; o godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych.
 8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zygmunta Błażejowskiego i Zofię Szrom. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
31 października 2022|