XXVII Niedziela zwykła – 2.10.2022 r.

  1. Młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży przygotowała dziś kiermasz różańcowy; różańce są już poświęcone. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają dziś poświęcone różańce na sumie.
  3. Dziś wspominamy świętych Aniołów Stróżów, wtorek – św. Franciszka z Asyżu, środa – św. Faustyny Kowalskiej, piątek – NMP Różańcowej.
  4. W poniedziałek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku akademickiego Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Zapraszamy profesorów, studentów, jak również słuchaczy Sanockiego Uniwersytetu III Wieku. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy akademickiej tak dla studentów, jak i nauczycieli akademickich oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  5. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek od godz. 16.30 spowiadamy w Płowcach i Stróżach, zaś od godz. 17.30 w naszym kościele. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00.
  6. Prosimy i przypominamy, że obowiązkiem katolickich rodziców, którzy na chrzcie swoich dzieci zobowiązywali się do wychowania ich w wierze katolickiej, jest troska o ich udział w katechezie, jak również we Mszy św. niedzielnej. Serdeczną prośbę w tym względzie kierujemy do dziadków, by nie ustawali w wysiłkach w przekazywaniu wiary młodemu pokoleniu. Obowiązkiem katolika jest udział w lekcjach religii w szkole.
  7. W dniach 10-17 października organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie; są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje w gablocie.
  8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Malchara. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
1 października 2022|