Wizyta Misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich

fot. Zbigniew Krystyński

Trwający Tydzień Misyjny to szczególna okazja do wsparcia i modlitwy za polskich misjonarzy głoszących Słowo Boże na całym świecie. Minionej niedzieli gościliśmy ks. Waldemara Dziedzinę, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ksiądz misjonarz przez całą niedzielę głosił w naszej parafii Słowo Boże, kwestując po Mszach Świętych na rzecz Misji.

Stowarzyszenie Misji Afrykańskich (Societas Missionum ad Afros) jest męskim rzymskokatolickim zgromadzeniem misyjnym, założonym w 1856 roku w przez ks. bp Melchiora de Marion-Brésillac w celu głoszenia Chrystusa ludom Afryki, w szczególności tym, które jeszcze o Nim nie słyszały.

SMA od samego początku miało charakter międzynarodowy. Pierwsi misjonarze pochodzili z Francji, Hiszpanii i Włoch. W miarę upływu czasu kolejne kraje dołączały się do tego dzieła, wysyłając swoich misjonarzy do Afryki. Dzisiaj SMA to wielka międzynarodowa rodzina, skupiająca nie tylko misjonarzy pochodzących z Europy czy Ameryki, ale również z Indii, Filipin i wielu krajów Afryki. Międzynarodowość Stowarzyszenia przejawia się w przeróżny sposób. Już sama formacja przesiąknięta jest tym duchem. Misjonarze pracują również we wspólnotach międzynarodowych a współbracia z wszystkich krajów współpracują ściśle ze sobą. Stowarzyszenie Misji Afrykańskich jest obecne w Polsce od 1931 roku. Obecnie Prowincja Polska SMA liczy 25 członków (24 kapłanów i 1 diakon), którzy pracują w Europie i w 5 krajach Afryki.

Więcej o Stowarzyszeniu i Misjach można przeczytać na stronie internetowe www.sma.pl


Galeria zdjęć

Wizyta misjonarza ks. Waldemara Dziedziny, 23.10.2022, fot. Zbigniew Krystyński

25 października 2022|