1 listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym, tj. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. O godzinie 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu centralnym, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, po której odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 31 października od godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby móc ofiarować zmarłym przyjęte Komunie święte i zyskane odpusty.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca świętego.

W każdym dniu listopada można zyskiwać odpust za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy choćby tylko w myśli pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca świętego. Pozostałe warunki takie jak podano powyżej. Do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni – cząstkowy

31 października 2022|