XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022 r.

  1. W liturgii: wtorek – św. Wincentego a Paulo, środa – św. Wacława, czwartek – święto świętych Michała, Gabriela i Rafała; w Sanoku uroczystość św. Michała Archanioła, patrona naszego miasta (o godz. 18.00 Msza św. za mieszkańców Sanoka), piątek – św. Hieronima, sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach różańcowych. Będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00. Nie szczędźmy czasu na wspólną modlitwę. Za wspólnotowe odmówienie różańca (5 tajemnic) można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach papieża. Brak któregoś z warunków sprawia, iż odpust jest cząstkowy. Zapraszamy na wspólną różańcową modlitwę. Dostrzegamy dzisiaj ogrom zła i niepokoju, odejścia od Boga i Kościoła, dlatego przez Różaniec błagajmy Boga o miłosierdzie dla świata i naszej Ojczyzny.
  3. W sobotę Męski Różaniec rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 7.30. Od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
  4. W sobotę w Przysietnicy spotkanie Róż Różańcowych naszej archidiecezji; również w tym dniu pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00. I Komunia św. będzie jak zwykle w II niedzielę maja.
  6. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00; taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  7. Młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży przygotowała kiermasz różańcowy i zachęca do nabycia różańców dla siebie lub jako prezent, po to, aby kogoś zachęcić do odmawiania różańca. Będą to tradycyjne różańce perełkowe, drewniane, różne dziesiątki i bransoletki na rękę. Kiermasz odbędzie się w niedzielę (2 października) po każdej Mszy św. Ceny różańców będą od 5 do 50 zł. Ofiary będą przeznaczone na działalność młodzieżową.
  8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Henryka Szuryna. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
25 września 2022|