Święto Podhalańczyków

fot. Urząd Miasta Sanoka

W piątek, 23 września 2022 r. w Sanoku odbywały się uroczystości związane ze świętem 21. Batalionu Logistycznego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Obchody były powiązane z 10. rocznicą wręczenia sztandaru – wydarzenia, które również miało miejsce na ziemi sanockiej. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek na Placu św. Jana pod Pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej. Nasz kościół farny wielokrotnie był miejscem dostojnych wydarzeń państwowych i patriotycznych. Również i w tym przypadku w naszej świątyni odbyła Msza Święta w której uczestniczyli przedstawiciele brygady Strzelców Podhalańskich, władze wojewódzki, powiatowe i miejskie, reprezentanci służb mundurowych oraz zaproszeni goście.

Po modlitewnym spotkaniu, uczestnicy uroczystości przeszli na sanocki Rynek, gdzie m. in. wręczono odznaczenia, przeprowadzono defiladę oraz wysłuchano koncertu orkiestry wojskowej. Równocześnie na Placu Harcerskim odbywał się pokaz sprzętu wojskowego. Poniżej kilka fotografii upamiętniających uroczystość.


Galeria zdjęć

Msza Święta dla 21. Batalionu Logistycznego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w 10. rocznicę wręczenia sztandaru, 23.09.2022, fot. Urząd Miasta Sanoka

25 września 2022|