Kiermasz różańców

Wkrótce rozpoczniemy miesiąc październik, którzy przepełniony jest modlitwą różańcową. W polskiej, katolickiej  tradycji gromadzimy się przez cały miesiąc w świątyniach aby podczas nabożeństw rozważać tajemnice różańca świętego. Modlitwie tej służy spleciony w dłoniach różaniec. Nasza parafialna młodzież zrzeszona w Ruchu Apostolstwa Młodzieży przygotowuje w pierwszą niedzielę października kiermasz różańców. Zachęcamy do ich nabycia dla siebie lub jako prezent, który ma zachęcić do odmawiania modlitwy różańcowej. Młodzież przygotowała tradycyjne różańce perełkowe, drewniane, „dziesiątki” i bransoletki na rękę. Ceny różańców mieszczą się w przedziale od 5 do 50 zł a składane ofiary będą przeznaczone na działalność młodzieżową. Kiermasz odbędzie się w niedzielę, 2 października br. po każdej Mszy świętej.

Ruch Apostolstwa Młodzieży działający przy naszej parafii cały czas jest otwarty na nowe osoby, pragnące dołączyć do wspólnoty. Zapraszamy młodzież od klas 7-8 szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę. Rozpoczynają się one mszą świętą o godzinie 18.00, po której następuje spotkanie w salce na plebanii. Spotkania mają charakter formacyjny, modlitewny i rekreacyjny. Ponadto młodzież czynnie angażuje się w działalność parafii. Opiekunem grupy jest ks. Dominik Długosz.

Kiermasz różańców

2 października 2022 r. (niedziela)

po każdej mszy świętej

26 września 2022|