XXII Niedziela zwykła – 28.08.2022 r.

 1. W tym tygodniu nastąpiły w naszej parafii zmiany księży wikariuszy. Szczerze witamy: ks. Pawła Chylińskiego z Białobrzeg, ks. Jacka Brama z Sieniawy, ks. Dominika Długosza z Rokietnicy i ks. Kamila Jaworskiego z Wierzawic. Życzymy im wielu łask Bożych i mocy Ducha Świętego, by owocnie służyli Panu Bogu i ludowi Bożemu w naszej parafii. Szczęść Boże!
 2. Jutro do południa kancelaria nie będzie czynna – kongregacja katechetyczna.
 3. W liturgii: poniedziałek – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela, sobota – św. Grzegorza Wielkiego.
 4. W środę od godz. 17.00 zapraszamy młodzież i dzieci do spowiedzi św. przed rozpoczęciem roku szkolnego.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji ludzi pracy w rocznicę Porozumień Sierpniowych; będziemy polecać sanocką Solidarność.
 6. We czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze św.: godz. 8.00 – II LO, godz. 9.00 – I LO w rektoracie św. Maksymiliana, godz. 9.00 – SP 2 i SP 8. Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli, rodziców, dziadków, opiekunów. Bezpośrednio po Mszy św. przejście do szkół i oficjalne otwarcie nowego roku szkolnego.
 7. W czwartek 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Ta bolesna rocznica niech będzie okazją do modlitwy o pokój i do prośby o zgodę i jedność naszego Narodu.
 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Płowcach i Stróżach spowiadamy przed I piątkiem od godz. 16.30, a w kościele od godz. 17.30. W I piątek spowiadamy od godz. 16.00. Prosimy jeszcze raz dzieci i młodzież, by z czystym sercem rozpoczęli nowy rok nauki.
 9. W sobotę nabożeństwo Męskiego Różańca o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkich mężczyzn – od najmłodszych do najstarszych; może warto udziałem w tym nabożeństwie rozpocząć nowy rok szkolny!
 10. Wszyscy kapłani w I sobotę odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00; o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych. Taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 12. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 20.00; powracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00.
 13. Dziś fundacja „Nieskończone możliwości” pomagająca dzieciom i dorosłym osobom niepełnosprawnym chorym na choroby onkologiczne, rzadkie i przewlekłe, zbiera na leczenie dla Natalii z Trepczy.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zygmunta Kobielę z Płowiec i Władysława Hydzika. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
27 sierpnia 2022|