XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022 r.

  1. Dziś w naszym mieście finał 14. edycji akcji pomocowej Caritas w Polsce o nazwie: „Tornister Pełen Uśmiechów”; impreza odbywa się na sanockim Rynku. Zapraszamy.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo ku czci św. Rity. Serdecznie zapraszamy. Prośby kierowane do Boga za jej wstawiennictwem można wrzucić do skrzynki znajdującej się pod amboną.
  3. W liturgii: poniedziałek – NMP Królowej, środa – św. Bartłomieja, piątek -Uroczystość NMP Częstochowskiej (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), sobota – św. Moniki.
  4. We wtorek odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w 104 rocznicę urodzin Kapelana Rodzin Katyńskich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15. w naszym kościele.
  5. W tym tygodniu nastąpią zmiany księży wikariuszy. Ks. Mateusz Sławiński został przeniesiony do parafii Rudołowice, ks. Paweł Franus do Iwonicza Zdroju, ks. Sławomir Jakubowski do Rajskiego i ks. Andrzej Kinal do kolegiaty do Jarosławia. Dziękujemy im za ofiarną pracę w naszej parafii, życząc Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej.
  6. Od pewnego czasu zauważamy w Polsce akty profanacji, wandalizmu, agresji, ośmieszania skierowane w sposób naznaczony wrogością wobec chrześcijan. Mamy prawo do obrony i swobodnego wyznawania swojej wiary. Dlatego nie możemy przyglądać się temu bezczynnie i obojętnie. Powstała inicjatywa ustawodawcza „W obronie chrześcijan”. Wesprzyjmy ten projekt swoim podpisem. Pomóżmy wprowadzić przepisy, które walczyć będą z atakami bezkarnego barbarzyństwa wobec Pana Boga i Kościoła, a ich sprawcy, będą ponosić odpowiedzialność. Razem obronimy wiarę. Bądźmy jej świadkami!
  7. Za tydzień w Jodłówce odbędą się 39 Dożynki naszej Archidiecezji.
  8. Fundacja „Nieskończone możliwości” pomaga dzieciom i dorosłym osobom niepełnosprawnym chorym na choroby onkologiczne, rzadkie i przewlekłe, wspierając ich koszty leczenia i rehabilitacji. Jedną z podopiecznych jest Natalia z Trepczy. Za tydzień będzie możliwość wsparcia tego działania.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ewę Robel, Krzysztofa Nowaka i Alberta Rydzika. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
21 sierpnia 2022|