XX Niedziela zwykła – 14.08.2022 r.

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby parafialne.
  2. W liturgii: poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze św. jak w każdą niedzielę; na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów) – o godz. 4.00 wyruszy pielgrzymka do Starej Wsi (prosimy o zapisanie się w zakrystii osób, które będą chciały wrócić autobusem ze Starej Wsi), środa – św. Jacka, sobota – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  3. Starosta sanocki wraz z zespołami „Soul” i „Souliki”, działającymi przy naszej parafii, zaprasza 15 sierpnia o godz. 17.00 na dziedziniec sanockiego zamku na koncert „W pieśni wolność” czyli do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo do św. Rity. Prosimy o składanie intencji modlitewnych, które przedstawimy Panu Bogu przez jej przyczynę.
  5. Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Burmistrz Miasta Sanoka serdecznie zapraszają na finał 14. edycji akcji pomocowej Caritas w Polsce o nazwie: „Tornister Pełen Uśmiechów”, który odbędzie się 21 sierpnia (niedziela) na Rynku w Sanoku. Podczas wydarzenia zostanie przekazanych 500 wyprawek szkolnych, a 150 z nich trafi do potrzebujących dzieci z Ukrainy. Caritas od lat wspiera najmłodszych przygotowując ich do szkolnego startu. Od początku trwania akcji to już blisko 200 tysięcy spakowanych wyprawek do szkoły, a tylko w tym roku Caritas w Polsce przygotowała ich 10 tysięcy, z czego ok. 4 tysięcy trafi do dzieci ze Wschodu. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.30 Mszą św. w kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Następnie przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin.
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Irenę Błasik. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
13 sierpnia 2022|