„Tornister pełen uśmiechu”. Wyprawki szkolne trafią do dzieci z Polski i Ukrainy

Po raz 14. przeprowadzona zostanie akcji Caritas Polska „Tornister pełen uśmiechów”. Jej oficjalna ogólnopolska  inauguracja miała miejsce w Sanoku. W niedzielę, 21 sierpnia 2022 r. Mszą Świętą o godzinie 9.30 w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku rozpoczęły się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Eucharystię koncelebrowało ośmiu kapłanów, a przewodniczył jej JE ks. bp. Edward Kawa, biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej. Ponadto przy ołtarzu zgromadzili się kapłani związani z Caritas: ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska; ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej; ks. Tomasz Stec i ks. Paweł Konieczny, zastępcy dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej, a także związani z kościołem farnym ks. proboszcz Roman Froń, ks. Andrzej Skiba i ks. Waldemar Gawron.

Homilię wygłosił ks. bp. Edward Kawa, który z racji posługi na Ukrainie doskonale zna potrzeby tamtejszej ludności wynikające z konfliktu zbrojnego trwającego na terenie Ukrainy. Dziękował za pomoc składaną przez wiernych, wszelkie wsparcie i akcje pomocowe Caritas Polska które obejmują uchodźców, a także pomoc, która trafia bezpośrednio na tereny objęte wojną. Akcję „Tornister Pełen Uśmiechu” podsumował ks. Artur Janiec, który podziękował wszystkim ofiarodawcom za materialne wsparcie, jakie składane jest przy wielu okazjach i zbiórkach organizowanych przez Caritas.

Tegoroczna akcja zostanie skierowana do dzieci z polskich i ukraińskich rodzin. Caritas od lat wspiera najmłodszych przygotowując ich do szkolnego startu. Od początku trwania akcji to już blisko 200 tysięcy spakowanych wyprawek do szkoły, a tylko w tym roku Caritas w Polsce przygotowała ich 10 tysięcy, z czego ok. 4 tysięcy trafi do dzieci ze Wschodu. Tylko w Sanoku podczas inauguracji akcji „Tornister pełen uśmiechu” rozdano 500 wyprawek szkolnych, z czego 150 z nich trafiło do potrzebujących dzieci z Ukrainy


Galeria zdjęć

Inauguracja 14. edycji akcji Caritas Polska „Tornister Pełen Uśmiechu”, 21.08.2022, fot. Jakub Radożycki

21 sierpnia 2022|