„Z Maryją niesiemy pokój” – 42. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę

„Z Maryją niesiemy pokój” – z takim hasłem ponad 100 pielgrzymów wyruszyło dziś z Leska na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemii pielgrzymka powraca do swojej tradycyjnej formy. Pątnicy dotrą przed Tron Pani Jasnogórskiej 15 lipca.

Pielgrzymi rozpoczęli swoją drogę w poniedziałek, 4 lipca 2022 r. w Lesku. O godzinie 7.00 w miejscowym kościele, odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył J.E. ks. bp Krzysztof Chudzio. Pielgrzymi z grupy św. Andrzeja po Eucharystii udali się w stronę Sanoka. Wśród nich są nasi parafianie. Grupie przewodniczy ks. Stanisław Mazur. Pielgrzymuje w niej także pochodzący z naszej parafii ks. Szczepan Wiśniewski. Pątnikom niosącym swoje intencje towarzyszy modlitwa i śpiew. Grupa bieszczadzka pierwszy dzień pielgrzymowania zakończy w Strachocinie.

Przed obraz Matki Bożej podąża z naszej archidiecezji łącznie 10 grup: grupa bieszczadzka św. Andrzeja Boboli, grupa św. Jacka (Przemyśl), grupa św. Kazimierza (również z Przemyśla), grupa św. Józefa Sebastiana Pelczara prowadzona przez pochodzącego z naszej parafii ks. Tomasza Smotera (Radymno), grupa św. Brata Alberta (Jarosław), grupa św. Marii Ledóchowskiej (Leżajsk), grupa św. Wojciecha (Brzozów), grupa św. Jana z Dukli (Krosno) oraz grupa św. Rafała Kalinowskiego (Przeworsk).


Galeria zdjęć

42. Przemyska Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, 04.07.2022, fot. Kuba Radożycki

4 lipca 2022|