XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2022 r.

 1. Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji – można to uczynić indywidualnie albo formalnie w kancelarii parafialnej, wpisując się do Księgi Trzeźwości.
 2. W liturgii: poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 3. We wtorek, 2 sierpnia, w kościele w Płowcach, przypada odpust Matki Bożej Anielskiej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 4. W środę całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach w czwartek od godz. 16.30.
 6. W najbliższą sobotę Uroczystość Przemienienia Pańskiego i nasz parafialny odpust. Odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone. By one były odpuszczone, należy przystąpić do sakramentu pokuty, dlatego prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w najbliższych dniach, by odpust zyskać. Kolejnymi warunkami są: wyzbycie się przywiązania do najmniejszego grzechu, Komunia św. w dniu odpustowym i odmówienie modlitw: Wierzę, Ojcze nasz i dowolnej w intencjach papieża. Msze święte odprawione zostaną o godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Główna uroczystość odpustowa będzie podczas Mszy św. o godzinie 11.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian. Z racji uroczystości powstrzymajmy się przez cały dzień od prac niekoniecznych.
 7. Nabożeństwo Męskiego Różańca rozpoczniemy w sobotę (w dniu odpustu) od Mszy św. o godz. 8.00, po której będzie 15-minutowe rozważanie tajemnic różańcowych, a następnie udamy się na ulice naszego miasta, modląc się na różańcu. Zapraszamy wszystkich mężczyzn!
 8. W sprawie odwiedzin chorych księża poinformują swoich podopiecznych.
 9. W sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie; o godz. 17.00 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej.
 10. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00. Składka przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 11. Trzyosobowa rodzina z naszej parafii szuka skromnego mieszkania; gdyby ktoś mógł w tym pomóc prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 12. Burmistrz Miasta Sanoka informuje, że w dniu 2 sierpnia 2022 r. w Sanoku odbędzie się zakończenie 4 etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne oraz impreza kolarska dla dzieci i młodzieży pod nazwą Tour de Pologne Junior. W tym dniu w związku ze współorganizacją przez miasto zawodów będą obowiązywały ograniczenia w ruchu drogowym oraz zmiany w rozkładach jazdy MKS-u. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Sanoka oraz zostały zamieszczone w bezpłatnej gazetce informacyjnej dostępnej przy wyjściu z kościoła.
 13. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jerzego Krupę, Marię Łuczkę i Wojciecha Birbicza. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
30 lipca 2022|