XII Niedziela zwykła – 19.06.2022 r.

 1. Dziś na sumie będziemy przeżywać złoty jubileusz kapłaństwa ks. prał. Andrzeja Skiby; z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Nabożeństwo ku czci św. Rity będzie 26 czerwca. Czcigodnemu Solenizantowi składamy najlepsze życzenia, by Pan Jezus, dobry Pasterz, obdarzał hojnymi łaskami na długie lata życia, a Matka Najświętsza otaczała macierzyńską opieką. Ad multos annos, Drogi Księże Prałacie!
 2. Na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną odprawimy dziś po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W liturgii: wtorek – św. Alojzego Gonzagi, czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne, aby przychodziły w swoich strojach. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i uwielbienia Pana Jezusa.
 6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci.
 7. W piątek w uroczystość NSPJ nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św.: godz. 8.00 – II LO, godz. 9.15 – SP nr 2 i nr 8. Zapraszamy nauczycieli, uczniów, rodziców i dziadków.
 9. Abp Adam Szal zaprasza na pielgrzymki. Tradycyjnie w lipcu wyruszy pielgrzymka archidiecezjalna. Bieszczadzka grupa św. Andrzeja Boboli rozpocznie 4 lipca (obowiązuje limit 100 osób w grupie), a w przyszłą niedzielę odbędzie się w sanktuarium w Jodłówce pielgrzymka rodzin (rozpoczęcie o godz. 11.00). Za tydzień będzie można złożyć ofiarę na organizację przemyskiej pielgrzymki oraz swoje intencje w duchowym pielgrzymowaniu, które przekażemy pielgrzymom do omodlenia. Deklaracje są wyłożone na stoliku przy wejściu.
 10. W najbliższą sobotę, 25 czerwca, odbędzie się Ewangelizacja Sanoka. Ojcowie Franciszkanie zapraszają do swego kościoła na Eucharystię na godz. 18.00, a po niej na Wieczór Uwielbienia na sanockim Rynku. Usłyszymy konferencję wygłoszoną przez Marcina Zielińskiego pt. „Człowiek wiary dzisiaj”. Będą też świadectwa. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy Sanoczan na ten wieczór.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Kluskę i Zbigniewa Szczerbę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
18 czerwca 2022|