Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5.06.2022 r.

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  2. O godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej; w środę przed Mszą św. razem z nowenną.
  5. W liturgii: środa – św. Jadwigi, królowej, czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (modlimy się w tym dniu szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego), sobota – św. Barnaby, apostoła.
  6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  7. 19 czerwca, w niedzielę, na sumie, będziemy przeżywać złoty jubileusz kapłaństwa ks. prał. Andrzeja Skiby; z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Nabożeństwo ku czci św. Rity będzie 26 czerwca.
  8. Za tydzień, 12 czerwca, przypada rocznica poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła – 12.06.1897 r. Kościół poświęcił bp Jakub Glazer, a proboszczem był wówczas ks. Franciszek Czaszyński. Z racji na uroczystość Trójcy Przenajświętszej tę rocznicę będziemy świętować w poniedziałek – 13 czerwca. Będziemy się modlić za wszystkich budowniczych i ofiarodawców, którzy po dziś dzień zabiegają o wystrój i piękno naszego kościoła. Niech dobry Bóg, który zechciał zamieszkać w domu modlitwy, będzie uwielbiony i hojnie nam błogosławi.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisławę Kubit i Ewelinę Tecław. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
5 czerwca 2022|