Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku ma grzech zaniedbania.
 2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
 3. W liturgii: poniedziałek – rocznica poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła, wsp. św. Antoniego, wtorek – wsp. bł. Michała Kozala, piątek – św. Brata Alberta.
 4. Bierzmowanie młodzieży z klas ósmych odbędzie się w niedzielę 19 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. W związku z tym zapraszamy młodzież z klas ósmych na obowiązkowe próby przed bierzmowaniem i Mszę św. w poniedziałek i środę na godzinę 18.00.
 5. We środę od godz. 17.00 będziemy spowiadać przed Uroczystością Bożego Ciała. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, by w pełnej łączności z Jezusem przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 6. W Boże Ciało Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30, 16.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie. Po Mszy św. udamy się z procesją do oo. Franciszkanów. Prosimy o godne uczestnictwo w procesji – z wiarą, czcią i uwielbieniem dla Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, kto tylko może. Grupy parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza, który będzie przy krzyżu na naszym kościele. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, niech przyjdą w swoich strojach. Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji – dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy dzwonili dzwonkami. Do dzieci i ich rodziców zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Prosimy o to i dorosłych. Procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.
 7. W Boże Ciało po Mszy św. godz. 16.00 procesja z odśpiewaniem litanii do NSPJ.
 8. W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała z procesjami, w czasie których będziemy śpiewać litanię do NSPJ; w niedzielę nabożeństwo ku czci NSPJ i procesja po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Za tydzień (19 czerwca) w niedzielę na sumie będziemy przeżywać złoty jubileusz kapłaństwa ks. prał. Andrzeja Skiby; z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Nabożeństwo ku czci św. Rity będzie 26 czerwca.
 10. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy św. w Boże Ciało jak w każdą niedzielę. Za tydzień Msze św. z procesjami w Stróżach – godz. 9.00 i Płowcach – godz. 10.00.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Piotra Bobrowskiego ze Stróżów Małych i Władysława Tomczyka. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
12 czerwca 2022|