Boże Ciało 2022

fot. Jakub Radożycki

Piękną polską tradycją są procesje eucharystyczne przemierzające ulice miast w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwyczajowo nazywane „Bożym Ciałem”. Także w naszym mieście, po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wierni z różnych parafii, a także odwiedzający nasze miasto goście zgromadzili się na wspólnej modlitwie, wyrażając swoją wiarę na ulicach Sanoka.

O godzinie 10.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku rozpoczęła się koncelebrowana msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz Piotr Buk. Kazanie wygłosił ks. wikariusz Rafał Wojdyła, który skupił swoje rozważania na symbolice Eucharystii, jej wymiarze i duchowym przeżywaniu. Po Eucharystii wierni wyruszyli w procesji w kierunku kościoła Ojców Franciszkanów.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najważniejszych przeżywanych w kościele katolickim świąt, które najpełniej określa przymioty sakramentu Eucharystii. Procesja Bożego Ciała wiedzie przez cztery ołtarze – symboliczny wymiar czterech ewangelii i czterech stron świata, na które jest ona głoszona.


Galeria zdjęć

„Boże Ciało”, 16.06.2022 r. fot. Jakub Radożycki

16 czerwca 2022|