Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022 r.

  1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo majowe; w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj w archidiecezji święcenia diakonów (wśród nich al. Łukasza Juszczyka, naszego parafianina), a w sobotę święcenia prezbiterów. Módlmy się za kandydatów, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu); kończy się czas paschalny.
  4. W liturgii: wtorek – święto Nawiedzenia NMP, środa – św. Justyna, męczennika.
  5. Młodzież z klas siódmych, przygotowujących się do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 31 maja na godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiadamy w Stróżach i Płowcach o godz. 17.00, a od godz. 17.30 w naszym kościele. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00.
  7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo Męskiego Różańca, zapraszamy mężczyzn – od najmłodszych do najstarszych. Od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Matka Boża prosiła o to nabożeństwo; to ratunek dla świata i dla nas.
  8. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00.
  9. Dziś Piknik Parafialny przy plebanii na Posadzie; szczegóły w gablocie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  10. Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 31 maja upływa ostateczny termin na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych oraz wniosków nawozowych.
29 maja 2022|