IV Niedziela Wielkanocna – 8.05.2022 r.

 1. Dziś I Komunia św. na sumie i o godz. 12.30.
 2. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecamy równocześnie tych, którzy przygotowują się do służby w Kościele i dla Kościoła. Taca przeznaczona na potrzeby parafialne.
 3. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu wypadają kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
 5. W liturgii: poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika przeniesiona z niedzieli, sobota – św. Macieja, apostoła.
 6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę na sumie rocznica Komunii św.
 8. Na potrzeby Caritas zebrano zeszłej niedzieli 4177 zł. Bóg zapłać, dziękuję Akcji Katolickiej za pomoc.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na wykonanie popiersia ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, które stanie na Placu Harcerskim.
 10. W sobotę pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny; początek o godz. 9.30.
 11. Radosna wiadomość przyszła do naszej parafii z Przemyśla; otóż Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zawiadamia, że w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (29 maja) nasz parafianin – alumn Łukasz Juszczyk, otrzyma święcenia diakonatu. Gdyby ktoś z parafian lub innych osób wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia alumnowi święceń jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym duszpasterza parafii lub rektorat Seminarium Duchownego w Przemyślu. Prosimy o modlitwę za kandydata do święceń. Wspólnie będziemy się modlić nowenną, którą rozpoczniemy 20 maja (w piątek). Święcenia będą miały miejsce w Sanoku, parafia pw. Chrystusa Króla. Pozostali alumni przyjmą święcenia w Jaśliskach, Kraczkowej i Średniej Wsi.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Henryka Kopczaka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
7 maja 2022|