III Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022 r.

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka na Caritas (puszka stoi za ławkami, a w zakrystii jest terminal – można użyć karty); taca na potrzeby archidiecezji. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i rozpoczęcie nabożeństw majowych. Każdego powszedniego dnia nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. Jutro wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w tym dniu przypada rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
 3. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę; główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.
 4. W środę wsp. św. Floriana; czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00 (w tym czasie będą się spowiadać po raz pierwszy dzieci z klas trzecich – prosimy, by im dać pierwszeństwo i serdecznie prosimy, by przystąpić do spowiedzi św. w czwartek). W Stróżach i Płowcach spowiedź św. we czwartek o godz. 16.30.
 6. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 Mszą św. i rozważaniem rozpoczniemy Męski Różaniec, z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwą różańcową na ulicach naszego miasta (ul. Grzegorza, 3 Maja, Rynek i na Placu św. Michała zakończymy), zapraszamy tylko mężczyzn.
 7. W sobotę od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 8. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi, by Ona była bardziej znana i miłowana. Prosimy, by przynieść świece, które zapalimy podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej – wtedy też będziemy śpiewać Litanię Loretańską.
 9. W następną niedzielę o godz. 11.00 i 12.30 I Komunia św.
 10. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Będzie to również dzień imienin bpa Stanisława Jamrozka; otoczmy osobę solenizanta naszą modlitwą.
 11. Serdecznie dziękuję za rozebranie ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać!
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefa Oryszczaka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
3 maja 2022|