Wielkanoc – 17.04.2022 r.

  1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego; dziś i jutro po Mszy św. o godz. 12.30, a codziennie po Mszy św. wieczornej. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et orbi. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych do rozwiązania i po ludzku beznadziejnych.
  2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, w której każdego dnia świętujemy w liturgii tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Dziękuję za ofiarę na remont dzwonów Różom: bł. Bronisławy, św. Antoniego i bł. Jana Balickiego oraz indywidualnym darczyńcom. Bóg zapłać! Remont dzwonów został wypłacony.
  4. 22 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku odbędzie się spotkanie wspomnieniowe w 10. rocznicę śmierci ks. prał. Adama Sudoła. W programie spotkania cykl wykładów, który zakończy złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy ul. Jana III Sobieskiego 10. Organizatorami spotkania są: Muzeum Historyczne w Sanoku, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i NSZZ „Solidarność” Region Podkarpacie Oddział w Sanoku. Serdecznie zapraszamy!
  5. Młodzież wraz z Domowym Kościołem zaprasza na Drogę Światła, która odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św. Jest to nabożeństwo oparte na 14 stacjach, jako spotkaniach z Chrystusem Zmartwychwstałym.
  6. Dziękujemy za życzenia świąteczne przesłane nam w różny sposób – odwzajemniamy je, ogarniając wszystkich życzliwością i kapłańską modlitwą.
  7. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia; od godz. 16.00 do 17.00 będzie specjalne nabożeństwo udziałem Soulu.
  8. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję księżom wikariuszom i księżom emerytom; ks. Andrzejowi za wygłoszone kazania pasyjne. Dziękuję panom organistom i p. dr Monice Brewczak wraz ze zespołem SOUL i chórem Sonores, Domowemu Kościołowi i młodzież z ks. Pawłem. Dziękuję za wykonanie ciemnicy i Bożego Grobu p. Józefowi Pęcakowi, jego współpracownikom, s. Ewie i panom kościelnym. Dziękuję służbie liturgicznej kierowanej przez ks. Mateusza. Dziękuję naszej sanockiej telewizji za przekaz medialny; serdecznie dziękuję panu kamerzyście Marianowi Kraczkowskiemu. Dziękuję paniom sprzątającym kościół i paniom w kuchni. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Wasze serca swoim błogosławieństwem.
  9. Życzenia świąteczne: „Tego dnia wielkanocnego chwal każdy Syna Bożego”. W dniu tak radosnym dla każdego chrześcijanina, w dniu triumfu Pana życia nad śmiercią, piekłem i szatanem, życzymy wolności ducha od lęku i zniewalającego zła, pokoju serca i radości wynikających z tego, że Jezusa Zmartwychwstałego nikt i nic nie pokona oraz niezachwianej pewności, że idąc Jego śladami dojdziemy tam, gdzie On króluje w chwale. Na zwykłą codzienność życzymy zdrowia, pogody ducha, miłych spotkań z bliźnimi, cierpliwości w strapieniach i doświadczeniach, nadziei, która daje siłę w codziennych zmaganiach. Płaczącym niech Pan Jezus otrze łzy, samotnym osłodzi ciężką dolę, ubogich podtrzyma w zniechęceniu, niewierzącym udzieli skarbu wiary, a niedowiarkom rozwieje chmury wątpliwości. Wesołego ALLELUJA życzą duszpasterze sanockiej fary
19 kwietnia 2022|