V Niedziela Wielkiego Postu – 3.04.2022 r.

  1. Zgodnie z polską tradycją od dziś zasłania się krzyże. Dzisiejsza taca przeznaczona WSD w Przemyślu.
  2. Dziś młodzież z naszych szkół podstawowych Nr 2 i Nr 8 w przedsionku kościoła rozprowadza kartki świąteczne wykonane przez siebie; dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.
  3. Od dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne; serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca rekolekcjonistę ks. Macieja Skrzypskiego (ze Wspólnoty Miłości Miłosiernej z Polańczyka) i życzymy Bożej łaski i asystencji Ducha Świętego, spodziewając się godnych owoców naszego nawrócenia. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Jutro i we wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i 18.00. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rekolekcyjne dla rodziców, a we wtorek o godz. 9.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych i starszych. Zakończymy rekolekcje we wtorek o godz. 18.00. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w Stróżach w poniedziałek o godz. 16.30 i w Płowcach we wtorek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w świętych ćwiczeniach duchownych; zaproście również swoich bliźnich. Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą transmitowane w telewizji kablowej.
  4. Młodzież z klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne we czwartek 7 kwietnia na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
  5. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży i starszych).
  6. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa; na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  7. Został ukończony remont dzwonów; zamontowano – nowe napędy do wszystkich pięciu dzwonów, do dwóch największych nowe zawieszenia, wymieniono dwa serca i zawieszono sygnaturkę. Za tydzień taca będzie przeznaczona jeszcze na ten cel. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.
  8. Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek po południu i w Wielki Wtorek cały dzień.
3 kwietnia 2022|