II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia – 24.04.2022 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, że kto w tym dniu przyjmie Komunię św., będą mu odpuszczone wszystkie grzechy. Możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez cały rok na terenie Polski za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; uczestniczy zespół SOUL. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych i rozpoczniemy nabożeństwa majowe.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia; za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Caritas, również będzie można w zakrystii dokonać wpłaty za pomocą karty.
 3. Jutro po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W liturgii: wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocy; piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
 5. Młodzież z klas siódmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy we wtorek, 26 kwietnia, na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
 6. Młodzież sanockich szkół średnich wraz z ks. Michałem Kozakiem zaprasza na spektakl sceniczny pt. „Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa: Umęczon pod Ponckim Piłatem” w terminie 7 i 8 maja w auli Uczelni Państwowej im Jana Grodka w Sanoku. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 7. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi ks. Mateusz Rutkowski. Spotkania będą się odbywać w każdą środę o godz. 17.30 od 27 kwietnia do 15 czerwca w Sanoku w Domu Caritas na Posadzie.
 8. W najbliższym czasie czekają nas następujące wydarzenia parafialne:
  – 7 maja w pierwszą sobotę rozpoczniemy Męski Różaniec (początek o godz. 7.30: Msza św., 15-minutowe rozważanie, różaniec na ulicach naszego miasta) – zapraszamy tylko mężczyzn;
  – 8 maja – I Komunia św. o godz. 11.00 (SP 8) i o godz. 12.30 (SP 2);
  – 19 czerwca – na sumie złoty jubileusz kapłaństwa ks. prałata dra Andrzeja Skiby,
  – 19 czerwca o godz. 16.00 bierzmowanie naszej młodzieży – szafarzem będzie bp Stanisław Jamrozek.
 1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Franciszka Marcinków i Stefanię Hydzik. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
23 kwietnia 2022|