Zaproszenie na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Przed nami Ekstremalna Droga Krzyżowa. To wyjątkowe wydarzenie, które od wielu lat gromadzi tysiące ludzi na rozważaniu Męki Pańskiej w Polsce i na Świecie. W Sanoku rozpocznie się 25 marca Mszą Świętą o godz. 20:00 w Kaplicy św. Maksymiliana Kolbe.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na przejściu w nocy, samotnie lub w niewielkiej grupie trasy o różnej długości. W Sanoku zaproponowano trasy wynoszące 18 km, 29 km i 38 km. Droga wiedzie przez 14 stacji Drogi Krzyżowej na których czytane są rozważania.

EDK nie jest współzawodnictwem sportowym ani przygodą. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem. To sposób na zmianę życia. Jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Ta kumulacja daje okazję do gruntowanego przemyślenia siebie. Rozwija się gównie dlatego, że opowiadają o niej ludzie, którzy dzięki niej się zmienili.

Osoby chętne do wzięcia udziału w EDK zgłaszają swoje uczestnictwo na stronie internetowej edk.sanok.pl. Tam również można zasięgnąć szczegółowych informacji, poznać mapę trasy etc.

Dlaczego ważne i konieczne jest zapisanie na EDK? Dla każdego z Was przygotowujemy rozważania i opisy tras. Każdy otrzyma także smycz z karabińczykiem z napisami EDK. Wszystko będzie gotowe i przed Mszą Świętą do odebrania.

Nie każdy będzie mógł pielgrzymować w nocy, dlatego w Kaplicy św. Maksymiliana będzie możliwość adoracji Pana Jezusa całą noc, od 21:00 do 9:00 rano. Niech główną intencją pieszej i adoracyjnej modlitwy będzie pokój w Ukrainie. Niech będzie to NOC POKOJU. Zachęcajmy się wzajemnie do nocnej ofiary ze snu.


Ekstremalna Droga Krzyżowa

  • 25 marca 2022 r. (piątek). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 20.00 w Kaplicy św. Maksymiliana Marii Kolbe w Sanoku (ul. Zagrody 10)

  • Szczegóły i  zapisy -> edk.sanok.pl

20 marca 2022|