Nabożeństwa Wielkopostne

fot. Jakub Radożycki

Czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych, ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Wielkim  Poście przeżywamy nabożeństwa takie jak Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale

Droga Krzyżowa w naszej parafii będzie odprawiana w piątki:

  • o godz. 08.00 dla starszych parafian (również transmisja w telewizji kablowej)
  • o godz. 17.15 dla dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych
  • po wieczornej mszy świętej, ok. godz. 18.40 dla młodzieży i chętnych.

W Stróżach i Płowcach nabożeństwo o godz. 18.00

Nabożeństwa Gorzkich Żali w naszej parafii sprawować będziemy w niedziele o godz. 17.00. Również z tego nabożeństwa będzie przeprowadzona transmisja w telewizji kablowej. W Stróżach i Płowcach nabożeństwo bezpośrednio po mszach świętych. Serdecznie zapraszamy na te rzewne wielkopostne nabożeństwa, aby jak najgłębiej wniknąć w tajemnicę naszego zbawienia. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami


Galeria zdjęć

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, 4 marca 2022 r. fot. Zbigniew Krystyński / Edward Orybkiewicz / Jakub Radożycki

godz. 8.00 (dla starszych):

godz. 17.15 (dla dzieci i rodziców):

godz. 19.00 (dla młodzieży i chętnych):


 

Nabożeństwo Gorzkich Żali, 6 marca 2022 r.

9 marca 2022|