III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022 r.

  1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00.
  2. W piątek, 25 marca 2002 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie. Dlatego w piątek o godz. 17.00 odmówimy akt poświęcenia i koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po tym krótkim nabożeństwie odprawimy Drogę krzyżową.
  3. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży i starszych).
  4. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia (modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci). Z tej okazji chcemy podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na balaskach. Biorą je tylko ci, którzy w piątek przyjdą na wieczorną Mszę św., by uroczyście rozpocząć to dzieło. Duchowa Adopcja wyraża się przez osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga, Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy – okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza. Zobowiązania: codzienny dziesiątek różańca, dobrowolne dobre postanowienia i przypisana krótka modlitwa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W najbliższy piątek z kaplicy św. Maksymiliana po Mszy św. o godz. 20.00 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy trwają na stronie edk.sanok.pl. Jednocześnie w kaplicy będzie trwała adoracja przez całą noc od godz. 21.00 do godz. 9.00 rano – będzie to MODLITEWNA NOC POKOJU. Zapraszamy!
  6. Rekolekcje parafialne planujemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, a spowiedź św. jak było przed pandemią.
  7. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
  8. W tym roku Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Jarosławiu w terminie 22-23 kwietnia; zapisy do końca marca u ks. Pawła. Zachęcamy młodzież  do wzięcia udziału w spotkaniu.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierza Olendra i Barbarę Jabłońską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
20 marca 2022|