I Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2022 r.

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona na WSD w Przemyślu, zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00, jak również nowenna do św. Andrzeja Boboli o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z okazji czterechsetnej rocznicy jego święceń kapłańskich i zmiana tajemnic róż różańcowych.
  3. We wtorek modlimy się za kobiety wyrażając im wdzięczność i szacunek.
  4. Młodzież z klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 8 marca o godz. 18.00 – na Mszę św. i spotkanie formacyjne; na podobne spotkanie prosimy młodzież z klas siódmych w piątek 11 marca na godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie również rodziców, jeśli tylko mogą.
  5. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych) i po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży i chętnych). W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00. Parafian tam mieszkających prosimy o przeprowadzenie tego nabożeństwa we własnym zakresie.
  6. Spotkania dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: SP 2 – wtorek (8 marca) po Mszy św. o godz. 18.00; SP 8 – środa (9 marca) po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę (13 marca): dla SP 8 o godzinie 11.00; dla SP2 o godzinie 12.30.
  8. 12 marca (w sobotę) w dniu czterechsetnej rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie pielgrzymka z udziałem duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych. Początek o godz. 10.00.
  9. Na stoliku w przedsionku są wyłożone ulotki informacyjne Duszpasterstwa Misyjnego naszej Archidiecezji. Prosimy o przekazanie 1% podatku lub wsparcie dzieł misyjnych realizowanych przez naszych misjonarzy.
  10. Dziękuję Róży św. Jana Pawła II za ofiarę na remont dzwonów – Bóg zapłać!
  11. Przypominamy przykazania kościelne:
  12. 1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
    2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
    3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą .
    4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
    5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
  13. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ewę Filipczak, Andrzeja Kulpińskiego i Marię Marcinków. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
12 marca 2022|