VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022 r.

 1. Dziś po każdej Mszy św. suplikacje i koronka do Bożego Miłosierdzia z prośbą o pokój na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. W tygodniu różaniec przed wieczorną Mszą św. w tej intencji.
 2. Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Starosta Sanocki organizują zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne dla nich rzeczy można składać w DPS-ie przy ul. Królowej Jadwigi (każdego dnia – całą dobę) i w Centrum Usług Senioralnych przy ul. Kościelnej na Posadzie (od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia: 8.00 – 15.30, we wtorek i czwartek do 18.30). Na pomoc dla uchodźców przeznaczymy tacę ze Środy Popielcowej i zbiórkę do puszek w następną niedzielę (o to proszę członków Akcji Katolickiej).
 3. We wtorek (1 marca) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych; zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji poległych za wolność naszej Ojczyzny bohaterów walki z sowieckim okupantem i o Bożą opiekę dla naszej Ojczyzny zamówioną przez Pana Burmistrza.
 4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu.
 5. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.
 6. Zalecamy, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem.
 7. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00, 18.30. Po sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. Papież Franciszek zachęca, aby Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju, aby tego dnia intensywnie poświęcić się modlitwie i postowi. Zapraszamy do trwania przed Jezusem Eucharystycznym, by Go uwielbiać, dziękować, przepraszać i prosić; koronka jak zwykle o godz. 15.00. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 16.40.
 8. W Stróżach Mszę św. w Środę Popielcową odprawimy o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
 9. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna.
 10. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 11. Zbiórka ministrantów we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
 12. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.00.
 13. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych) i po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży i chętnych). W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00. Parafian tam mieszkających prosimy o przeprowadzenie tego nabożeństwa we własnym zakresie.
 14. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00; o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 15. Od przyszłej niedzieli Gorzkie żale o godz. 17.00, w kościołach dojazdowych – bezpośrednio po Mszy św. Na tych nabożeństwach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na te rzewne wielkopostne nabożeństwa, aby jak najgłębiej wniknąć w tajemnicę naszego zbawienia. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga krzyżowa o godz. 8.00 i Gorzkie żale będą transmitowane przez telewizję kablową.
 16. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych.
 17. We czwartek, 3 marca 2022 r. rozpoczniemy w naszej archidiecezji Nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Będziemy trwać we wspólnej modlitwie przez dziewięć dni, czyli do 11 marca. Wspomniana inicjatywa duszpastersko-powołaniowa obejmie całą naszą Ojczyznę. Wierni w Polsce zjednoczą się we wspólnym błaganiu Boga, „aby posłał robotników na żniwo swoje”. Nowenna będzie również transmitowana przez Radio FARA w dniach 3-11 marca 2022 r. codziennie o godz. 20.15. Z kolei na sobotę, 12 marca br., a więc dzień 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, zaplanowano w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie główne uroczystości modlitewne z udziałem duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych.
 18. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Piotra Sobolaka i Helenę Grzebień. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
26 lutego 2022|