III Niedziela zwykła – 23.01.2022 r.

  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma św. i korzystania ze słowa Bożego na każdy dzień; można korzystać z fragmentów biblijnych, które stale są do dyspozycji wiernych za ławkami. Dziękujemy tym, którzy je przygotowują.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołu SOUL, Souliki i chóru Sonores pod dyrekcją p. dr Moniki Brewczak. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.
  3. W liturgii: poniedziałek – św. Franciszka Salezego, wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła (zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan), środa – świętych: Tymoteusza i Tytusa, biskupów, piątek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  4. Zakończyliśmy spotkania kolędowe. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Niech Boża łaska towarzyszy wszystkim w codziennych obowiązkach stanowych i zawodowych, byście wytrwali na Bożej drodze. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Odwdzięczać się będziemy modlitwą za parafian i dalszą ofiarną służbą.
  5. Pragniemy poinformować, że intencje mszalne na ten rok są wypełnione; będziemy przyjmować na następny dopiero po wakacjach. Bardzo przepraszamy, ale fizycznie nie podołamy (wg prawa kościelnego kapłan nie może sprawować dwóch Mszy św. w ciągu dnia bez wyraźnej konieczności). Musimy się wstrzymać również z intencjami na pogrzebach.
25 stycznia 2022|