Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021 r.

  1. Jutro św. Jana, apostoła i ewangelisty (rano i wieczorem błogosławieństwo wina), wtorek – święto świętych Młodzianków.
  2. W piątek zakończenie R.P. 2021 – Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za nasze słabości i grzechy. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Imienia Jezus i modlitwa o pokój.
  4. W Nowy Rok nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
  5. Młodzież animująca Światowe Dni Młodzieży zaprasza na czuwanie przy żłóbku Pańskim w Nowy Rok (1 stycznia) po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do godnego wystroju kościoła i całej liturgii adwentowej i bożonarodzeniowej. Dziękuję księżom wikariuszom za głoszenie kazań adwentowych. Dziękuję p. Józefowi Pęcakowi i panom kościelnym za przygotowanie szopki, s. Ewie, młodzieży z ks. Pawłem za dekorację kościoła, organistom, służbie liturgicznej, grupom parafialnym, zespołowi Soul, chórowi Sonores, paniom sprzątającym kościół i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia – za odważną obecność. Bóg zapłać! Dziękujemy za życzenia, które napłynęły z okazji Świąt dla kapłanów i całej parafii – serdecznie je odwzajemniamy. Niech łaska Boża prowadzi nas w nowe dni.
  8. W Nowy Rok przyjedzie do nas brat paulista z wydawnictwem „Ewangelia na każdy dzień”.
  9. Kolędę planujemy w Nowym Roku w formie spotkań modlitewnych w kościele (jak było w tamtym roku).
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Tomczewskiego, Kazimierę Froń i Zdzisława Dąbrowskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
26 grudnia 2021|