IV Niedziela Adwentu – 21.12.2021 r.

  1. Dziś o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Rity. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a w piątek dzień jego imienin; polecajmy czcigodnego solenizanta w modlitwie. Dziś o godz. 12.30 harcerzy przyniosą do naszego kościoła światło betlejemskie. Zachęcamy, aby zabrać je do swoich domów, by zapłonęło na naszym stole wigilijnym.
  2. Jutro spotkanie synodalne w salce na plebanii; prosimy przedstawicieli grup parafialnych oraz osoby zainteresowane.
  3. Zachęcamy do zapisywania chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną we środę 22 grudnia od godz. 14.00, ale tylko tych, których nie odwiedzamy w I soboty. Prosimy zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. (rano w czasie Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00) do czwartku włącznie. Świętowanie z oczyszczonym sercem to powinien być katolicki standard. Nie traćmy wytrwałości w wyznawaniu wiary, dawajmy czytelne jej świadectwo; serca napełnione Bożym pokojem niech nie ulegają zbytniemu lękowi, ale będą mężne w walce ze złem.
  5. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżywajmy ten wieczór w tradycyjnej religijnej atmosferze. Przed wieczerzą niech będzie odczytana Ewangelia o narodzeniu Jezusa, potem wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, a po wieczerzy śpiewanie kolęd. Nie stawiajmy na stole alkoholu.
  6. Pasterki w Stróżach i Płowcach o godz. 22.00. Pasterka w naszej farze o północy. Taca z pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
  7. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. jak w każdą niedzielę, podobnie w drugi dzień Świąt, w którym będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny. Na sumie obejmiemy modlitwą małżonków, którzy w tym roku przeżywali swoje Jubileusze (można się jeszcze zapisać w zakrystii).
  8. Są jeszcze świece wigilijne, jak również opłatki, które można nabyć u panów kościelnych w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Andrzeja Pastuszaka i Bronisławę Carkowską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
23 grudnia 2021|