III Niedziela Adwentu – 12.12.2021 r.

 1. Dzisiaj niedziela jest zwana Niedzielą Gaudete; Pan jest blisko. Jutro będziemy wspominać 40 rocznicę wprowadzeniu stanu wojennego i modlić się za jego ofiary, prosząc o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafialne.
 3. W liturgii: poniedziałek – św. Łucji, wtorek – św. Jana od Krzyża.
 4. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony.
 5. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 6. Zachęcamy do udziału w roratach i korzystania z sakramentu pokuty z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia; nie planujemy spowiedzi dekanalnych. Szczególnie prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.30.
 7. W piątek, 17 grudnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu w duchu adwentowego oczekiwania na Zbawiciela. Prosimy o zabranie ze sobą świec!
 8. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczynamy Mszą św. o godz. 12.30.
 9. Tradycją naszej parafii jest Eucharystia w intencji Jubilatów sakramentu małżeństwa, sprawowana w Niedzielę Świętej Rodziny – w tym roku w drugi dzień Świąt (26 grudnia) – o godz. 11.00. Zachęcamy, by małżeństwa, które przeżywały w obecnym roku swój Jubileusz, zgłosiły to w zakrystii. Razem będziemy prosić dla Was o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski.
 10. Panowie kościelni zakończyli roznoszenie opłatków na stół wigilijny i wyrażają serdeczną wdzięczność za otwarte domy, mieszkania i za złożone przy tej okazji ofiary Bóg zapłać! Jeżeli zostało opuszczone mieszkanie lub dom przepraszamy za niedopatrzenie; tych, którzy potrzebują opłatków zapraszamy do zakrystii.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ryszarda Borka i Mariana Gerlę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
12 grudnia 2021|