Z różańcem w dłoni …

fot. Zbigniew Krystyński

Dobiegł końca miesiąc październik – czas szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Przez cały ten okres gromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, aby w poszczególnych dziesiątkach różańca rozważać tajemnice z życia Jezusa Chrystusa i Matki Najświętszej. Odmawiając tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne kierowaliśmy swoje intencje w stronę Kościoła Świętego, naszych najbliższych, polecając nas samych, nasze troski i trudy życia codziennego Najświętszej Maryi Pannie.

Każdego wieczora, gromadziliśmy się w sanockiej farze na wspólnej modlitwie różańcowej. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w tych nabożeństwach. Dzieci za każdą obecność na różańcu otrzymywały naklejki, które mogły zamieszczać na specjalnej planszy. Wyrazem wdzięczności dla najmłodszych, którzy wytrwale przychodzili do świątyni na nabożeństwa różańcowe były drobne upominki przygotowane przez naszych duszpasterzy. Kapłani, podczas ostatniego, październikowego nabożeństwa obdarowali dzieci, które wyróżniły się dużą frekwencją na modlitwie różańcowej.

Wkraczamy w miesiąc listopad, kiedy to szczególnie wspominamy zmarłych. Codziennie o godzinie 17.30 w naszym kościele sprawowane jest nabożeństwo za zmarłych polecanych w tzw. „wypominkach”. Zmarłych, których chcemy polecić naszej modlitwie, można wypisać na kartkach znajdujących się na bocznych ołtarzach i następnie wrzucić do przeznaczonych temu skrzynek, rozłożonych w kościele.


Galeria zdjęć

Zakończenie nabożeństw różańcowych i wręczenie upominków dla dzieci, 31.10.2021 r. fot. Zbigniew Krystyński

3 listopada 2021|