XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021 r.

 1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę; Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00.
 2. Odpusty za zmarłych:

– W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który ofiarują za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

– W każdym dniu listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy choćby tylko w myśli pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca św. Pozostałe warunki takie jak podano wyżej. Ostatni dekret Penitencjarii Apostolskiej ustanawia, że odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

 1. W Stróżach i Płowcach w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. jak w niedziele; po nich odbędą się procesje na miejscowe cmentarze.
 2. We wtorek Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w każdy powszedni dzień; dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, po której odprawimy w kościele procesję za zmarłych.
 3. Codziennie (od 2 listopada) o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.00. W Stróżach i Płowcach spowiedź św. w czwartek od godz. 16.30.
 5. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 nasza młodzież z klas pierwszych szkół średnich przyjmie sakrament bierzmowania. Bezpośrednie przygotowanie do jego udzielenia będzie w środę i piątek. Zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 18.00, a po niej na próbę generalną. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w sobotę od godz. 16.00.
 7. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji; zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00.
 8. ,,Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku” jak co roku będzie kwestować na cmentarzu na rzecz ratowania sanockich zabytkowych nagrobków i grobowców. Skarbona Stowarzyszenia będzie ustawiona jutro tj. 1 listopada jak co roku przed domem przedpogrzebowym. Bardzo prosimy o wrzucanie datków, które pomogą ocalić nasze lokalne dziedzictwo kultury. Stowarzyszenie składa z góry serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
 9. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku w związku
  z ponownym znacznym wzrostem liczby nowych zakażeń koronawirusem
  w województwie podkarpackim, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluje o przestrzeganie obostrzeń i zaleceń. Najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – dystans, dezynfekcja, maseczka.
 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ludmiłę Żwirek i Natalię Grzebień. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
1 listopada 2021|