Przybądź Duchu Święty … Bierzmowanie 2021

fot. Kuba Radożycki

Dzisiaj, 7 listopada 2021 r. w naszym kościele blisko 70 młodych osób przyjęło sakrament bierzmowania. Sakramentu udzielił J.E. ks. bp. Krzysztof Chudzio.

Do bierzmowania młodzież przygotowywała się przez lata formacji, zarówno podczas szkolnej katechezy jak i we wspólnocie parafialnej. W obecnym roku duszpasterskim młodzież formował ks. Andrzej Kinal. Wcześniej młodzież była przygotowywana przez ks. Marcina Janochę i ks. Jakuba Fejkiela. Dziś w obecności księdza Biskupa, kapłanów naszej parafii, swojej rodziny i przyjaciół młodzież dostąpiła sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Nazywając bierzmowanie sakramentem dojrzałości Kościół pragnie zaznaczyć, że przyjmujący go chrześcijanin zostaje umocniony Bożą mocą w swym pragnieniu czynienia w świecie dobra. Chrześcijanie wierzą w otrzymanie w tym sakramencie szczególnej mocy Ducha Świętego, który zachęca i uzdalnia do świadczenia o Chrystusie w Kościele i w życiu publicznym. Sakrament bierzmowania sprawia, że chrześcijanin pełniej uczestniczy w zbawczym posłannictwie Jezusa Chrystusa dzięki otrzymanej szczególnej łasce Ducha Świętego. Zostaje też powołany do składania świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa oraz do podejmowania odpowiedzialnych zadań Kościele i świecie. Dary, a wraz z nimi i zadania otrzymane w sakramencie bierzmowania chrześcijanin otrzymuje nie tylko dla własnego dobra, ale też dla dobra innych po to, by inni ludzie w nich mogli doświadczać miłości samego Boga, który jest źródłem wszelkiego dobra.

Bierzmowanym, którzy dziś przyjęli sakrament, życzymy umocnienia na drodze wiary w Chrystusa oraz odwagi do jej wyznawania w codziennym życiu. Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.

źródło: własne/deon.pl


Galeria zdjęć

7 listopada 2021 r. sakrament bierzmowania, fot.  Kuba Radożycki

7 listopada 2021|