Niedziela Chrystusa Króla – 21.11.2021 r.

  1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego
    i patronalne święto Akcji Katolickiej oraz KSM-u. Kazania głosi o. oblat i rozprowadza kalendarze misyjne. O godz. 12.30 Msza św., a po niej comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw po ludzku trudnych i beznadziejnych. Prosimy o wypisywanie intencji, z którymi przyjdziemy na to nabożeństwo. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach; tak samo w dni powszednie.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną (zostały) poświęcone opłatki na stół wigilijny, które od poniedziałku (22 listopada) będą roznoszone przez naszych panów kościelnych: Zbigniewa Krystyńskiego i Edwarda Orybkiewicza od godz. 16.00. Panowie kościelni są zaszczepieni i będą przestrzegać reżimu sanitarnego. Jak co roku prosimy Was, Drodzy Parafianie, przyjmijcie ich otwartym sercem, gdyż służą nam cały rok. przynosząc opłatki na stół wigilijny niech będą zwiastunami zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Roznoszenie opłatków rozpoczną od ulic:

PONIEDZIAŁEK – ul. Heweliusza, Kopernika 10, 8, 6;

WTOREK – ul. Kopernika 4, 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, Zacisze, Dmowskiego, Matejki, Wiejska, Rymanowska (numery parzyste);

ŚRODA – ul. Szopena, Parkowa, Mickiewicza, Lenartowicza, Sobieskiego;

CZWARTEK – ul. Sobieskiego, Zamkowa, Joselewicza, Cerkiewna, Kościuszki, Piłsudskiego, Kazimierza Wielkiego, 3 Maja, Grodka;

PIĄTEK – ul. Wesoła, Jagiellońska, Konarskiego;

SOBOTA – ul. Głowackiego – od godz. 9.30.

  1. Jutro wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej; modlimy się za naszych panów organistów, zespół SOUL, dziękując im za ofiarną posługę w liturgii. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych.
  2. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu i nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
  3. 26 listopada, piątek, Msza św. ku czci św. Barbary w intencji PGNiG o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich górników, ich rodziny, jak i tych, którzy są związani z górnictwem.
  4. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krzysztofa Dudzika, Marię Chrząszcz, Bogumiłę Swędzioł, Eugeniusza Gniadego i Władysława Sowę; w USA zmarł Jan Róg. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
20 listopada 2021|